Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Çeşitli Alanlarda Faaliyet Gösteren Endüstriyel Robotlar
Olaylar
Bize Ulaşın
Şimdi İletişime Geçin

Çeşitli Alanlarda Faaliyet Gösteren Endüstriyel Robotlar

2023-08-07

hakkında en son şirket haberleri Çeşitli Alanlarda Faaliyet Gösteren Endüstriyel Robotlar

Otomobil ve Otomobil parçaları

Endüstriyel robotlar, otomobil endüstrisinde kullanılmak üzere 40 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir.Yaskawa, günümüzde endüstriyel robot uygulamalarının %50'den fazlasını oluşturuyor ve kaynak, montaj ve boyama dahil tüm süreçlerde robotlar kullanılıyor.

Örneğin, otomobil gövdelerinin, susturucuların ve koltuk çerçevelerinin alt tarafı için ark kaynağı robotları, gövde yanları ve tavanlarının birleştirilmesi için punta kaynağı robotları, boyama için boyama robotları ve koltuk ve pencere montajı için taşıma robotları kullanılmaktadır. .Özellikle bir otomobil fabrikasının ana hattında, birçok punta kaynak robotunun gövdeyi çevreleyip aynı anda kaynak yaptığı sahne etkileyici.

Automobile and Automobile parts

Son yıllarda başta Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere çevresel düzenlemelerin sıkılaştırılması ve Eco bilincinin artmasıyla elektrikli araçlar (EV'ler), hibrit elektrikli araçlar (HEV) ve yakıt hücreli araçlar (FCV) yaygınlaştı. .Bu düşük yakıt tüketimi performanslarını elde etmek için, gövde malzemesi çelikten alüminyuma veya hafif ve son derece işlevsel olan yüksek gerilimli çelik saclara kaydırılmıştır.Yüksek kapasiteli piller üretmek için yeni teknolojiler de gerekiyor ve Yaskawa bu teknolojik trendleri karşılamak için yeni ürünler ve uygulamalar geliştiriyor.

Elektrikli ve Elektronik Ekipmanlar

Elektrikli ve elektronik cihazlar aynı zamanda İletişim, Bilgisayar ve Tüketici Elektroniği anlamına gelen “3C” olarak da adlandırılır.Endüstriyel robotlar, elektrikli ve elektronik ekipman üretmek için çeşitli işlemlerde de kullanılmaktadır.

Örneğin, küçük elektronik bileşenlerin bir elektronik devre kartına monte edilmesi, ekipmanın saklanması için bir kasanın kaynaklanması ve boyanması ve panoların ve bileşenlerin kasaya monte edilmesi.Endüstriyel robotlar, bitmiş ürünlerin test edilmesi ve paketlenmiş ürünlerin kutulara ve paletlere paketlenmesi gibi yukarı üretimden aşağı test ve nakliyeye kadar neredeyse tüm süreçlerde aktif bir rol oynamaktadır.

Birçok elektrikli ve elektronik ekipman ürünü küçüktür ve üretim süreci birbirine yakındır, bu da geleneksel endüstriyel robotların uygulanmasını zorlaştırır.Ancak insanlarla/yanlarında çalışabilen işbirlikçi robotların ortaya çıkmasıyla bu sorunlar aşılmış ve uygulama yelpazesi genişlemektedir.

Electrical and Electronic EquipmentElectrical and Electronic Equipment

FPD (Düz Panel Ekran)/Yarı İletken Üretim Ekipmanı

PC'ler, akıllı telefonlar ve düz ekran TV'ler için FPD'ler için ince cam plakalar (cam yüzeyler) kullanılır.Cam alt tabaka üzerine desenler ve filtreler basmak için çeşitli işlemler kullanılır.Bu işlem sırasında, cam alt tabakaları taşımak ve bunları işleme ekipmanına alıp çıkarmak için endüstriyel robotlar kullanılır.

FPD üretim sürecinde, büyük bir cam substrat (yaklaşık birkaç milimetre kalınlığında ve büyük FPD'ler için 3 metre x 3 metreden fazla) kullanılır.Bu nedenle, bu tür ağır ve yansıtıcı cam alt tabakaları yüksek hızlarda taşıyabilen robotlara ihtiyaç duyulmaktadır.Ayrıca çok az miktarda toz ve kir bile kaliteyi doğrudan etkileyebilir, bu nedenle fabrika ortamı çok temizdir ve robotun kendisinin az miktarda toz ve kir yaymayan yüksek düzeyde temizliğe sahip olması gerekir. .

FPD (Flat Panel Display)/Semiconductor Manufacturing Equipment

Yarı iletken üretim sürecinde, yüksek saflıkta silikon tek kristallerden yapılan ince disk şeklindeki silikon gofretler işlenir.Silikon plaka üzerinde ince bir film tabakası oluşturma, devre modelini aktarma, aşındırma, temizleme ve inceleme işlemlerinin tekrarlanmasıyla kalıp adı verilen yarı iletken bir çip oluşturulur.Tek bir silikon gofret üzerinde yüzlerce kalıp oluşturulur.Silikon gofret üzerindeki kalıplar daha sonra tek tek kesilir, paketlenir ve son olarak kontrol edilir.

Endüstriyel robotlar, bu süreçlerin her biri için silikon gofretleri üretim ekipmanına ve dışına taşımak için kullanılır.Tabi ki transfer ne kadar hızlı olursa o kadar çok üretilebilir ve maliyet o kadar düşük olur.Bununla birlikte, yarı iletken üretimi son derece yüksek doğruluk gerektirir ve bu nedenle, 0,05 mm'lik yüksek mutlak konum doğruluğu ile yüksek performansa sahiptir.Ayrıca FPD üretim sürecinde olduğu gibi toz ve toz ürünlerin kalitesini doğrudan etkiler, bu nedenle fabrika çok temiz tutulur.

biyomedikal

Laboratuvarlarda ve ilaç tesislerinde analiz ve kalite testi gibi süreçler vardır.Ancak otomasyon yavaştı çünkü birçok ekipman türü kullanılıyordu, işçiler gerekli becerilere sahipti ve hijyen kontrolünde kullanılabilecek endüstriyel robotlar yoktu.

Buna yanıt olarak Yaskawa, biyomedikal uygulamalar için hijyen kontrolü altında yüksek hassasiyetle hareket edebilen bir robot geliştirdi.Deney ve analizlerin ön arıtması, antikanser ilaçların hazırlanması ve çeşitli bakteri türlerinin test edilmesi gibi alanlarda otomasyon yelpazesini genişletiyoruz.Reaktiflerin testten önce hazırlanması durumunda, basit ön arıtma işi endüstriyel bir robotla değiştirilirse ve hiçbir insan çalışması gerekmiyorsa, araştırmacılar asıl işe konsantre olabilir ve verimliliği büyük ölçüde artar.Antikanser ilaçlar gibi tehlikeli ilaçlardan kaçınarak güvenlik sağlanabilir.Buna ek olarak, iPS hücreleri ekilmekte, genom analizi için ön işleme tabi tutulmakta ve mikroorganizmaların varlığı açısından test edilmektedir.

Endüstriyel robot gövdeleri, hidrojen peroksitli su ile silinip temizlenebilen pürüzsüz yüzeylere sahiptir ve Yaskawa, insan gibi iki kolla çalışabilen ve tek kollu modeller hazırlamıştır.

Biomedical

Yiyecek

Bir gıda fabrikasında genellikle gıda ürünlerinin üretiminin yanı sıra paketleme, etiketleme, muayene, nakliye için karton kutulara paketleme, karton kutulara yükleme gibi çeşitli işlemler vardır.Özellikle, doğrudan ağza giden şeyleri işlemek için robotun gıdayı işleme sürecinde özel özelliklere sahip olması gerekir.Örneğin, kolay temizlenebilir ve hijyenik tutan bir yüzey kaplaması ve gıda makinelerinde ağza alındığında bile zararsız olan malzemeler kullanır.Ayrıca su sıçrayan ortamlarda damlama ve paslanmaya karşı önlem alınması gerekebilir.

Örneğin, büyük miktarda tabak şeklinde çikolata üreten bir fabrikada, büyük miktarda çikolata demonte halde yüksek hızda bir konveyöre taşınır.Bu nedenle kameralı bir konveyör üzerindeki çikolatayı algılayabilen ve hareket halindeki çikolatayı doğru bir şekilde kavrayabilen bir robota ihtiyaç vardır.Bu amaçla paralel bağlantı adı verilen özgün bir yapı benimsenmiştir.

Son yıllarda hazır yemek pazarı genişledikçe bazı süpermarketler ve marketler kapak doldurmak ve kapatmak için hazır yemek kutuları ve garnitürler kullanmaya başladı.Kolaboratif robotlar, tepsileri işçilerin yanında taşıyabilir ve güvenlik çitlerinin kurulamadığı sınırlı alanlara kurulabilir.Bu robotların gelecekte yaygın olarak kullanılması bekleniyor.

FoodFood

Lojistik

E-ticaret siteleri gibi çevrimiçi alışveriş giderek daha popüler hale geldikçe, dağıtım depolarında ve gıda depolarında kartonları tasnif etmek ve taşımak için kullanılan robotlara yönelik talepte hızlı bir artış olmuştur.Karton kutuların istiflenmesi ve istiflenen karton kutuların boşaltılması işi kısıtlı olduğundan özel yapı modeli geliştirdik.Ayrıca, lojistik depoların farklı boyutlardaki büyük miktarlardaki paketleri hızlı bir şekilde ayırması gerekmektedir.Bu amaçla, boyutlarını anında yargılamak için CAD tabanlı yazılım kullanan kontrolörler için teknoloji geliştirmek üzere ortaklarımızla birlikte çalışıyoruz.

Logistics

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Yaskawa Robot Kolu Tedarikçi. telif hakkı © 2023 robotsarms.com . Her hakkı saklıdır.