Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Endüstriyel Robotik Kollar: İşin Yapılışını Değiştiriyor
Olaylar
Bize Ulaşın
Şimdi İletişime Geçin

Endüstriyel Robotik Kollar: İşin Yapılışını Değiştiriyor

2023-08-03

hakkında en son şirket haberleri Endüstriyel Robotik Kollar: İşin Yapılışını Değiştiriyor

Endüstriyel robotik kollar, çalışanların güvenliğini artırmaya, üretimi hızlandırmaya ve üretkenliği artırmaya katkıda bulunan temel süreçlerin otomasyonunu sağlayarak işletmelerin rekabet avantajlarını artırmalarına ve maliyetleri düşük tutmalarına yardımcı oluyor.

 

Endüstriyel Robotik Kol Nedir?

İmalattan otomotive ve tarıma kadar, endüstriyel robotik kollar, günümüzde kullanılan en yaygın robot türlerinden biridir.

Mafsallı robotik kollar olarak da bilinen robotik kollar, hızlı, güvenilir ve hassastır ve çeşitli ortamlarda sonsuz sayıda görev yapmak üzere programlanabilir.Fabrikalarda ekipman veya parçalara boya uygulamak gibi tekrar eden görevlerin yürütülmesini otomatikleştirmek için kullanılırlar;tüketici siparişlerini yerine getirmek için dağıtım konveyörlerinden malları almak, seçmek veya ayırmak için depolarda;veya olgun meyveleri toplayıp depolama tepsilerine yerleştirmek için bir çiftlik tarlasında.Robotik teknolojiler geliştikçe ve endüstriyel ortamlar daha bağlantılı hale geldikçe, robotik kolların yetenekleri, yeni kullanım durumları ve iş operasyon modelleri sağlamak için genişliyor.

Geçmişte, bir robotik kol, belirli bir yönelimle kesin bir konumdan tek bir nesne türünü seçmek gibi dar tanımlanmış görevleri gerçekleştirmek için öğretimi gerektiriyordu.Robotlar, pek çok nesne arasından belirli bir nesne türünü tanımlayamadı, bir miktar toleransla (tam konumdan ziyade alan) bir nesne konumu belirleyemedi veya nesne yönüne göre kavramayı ayarlayamadı.

gibi cihazlar sayesinde günümüzdeIntel® RealSense™ yüksek çözünürlüklü derinlik kameraları, güçlü CPU'lar ve GPU'lar ve AI teknolojileri gibiOpenVINO™ araç setinin Intel® Dağıtımı, robotik kollar, yeni görevleri gerçekleştirmek için algılama ve zeka ile güçlendirilmiştir.Bu akıllı, görüşle zenginleştirilmiş robotlar, çevrelerindeki nesneleri algılayabilir, türlerine göre tanıyabilir ve buna göre manipüle edebilir.Bu yetenekler, robotların eskisinden daha doğru ve daha tutarlı, daha güvenli ve daha hızlı çalışmasına olanak tanır.Ayrıca robotların başarabileceği görev yelpazesini genişletirler.

Yapay görme, yapay zeka ve ağ teknolojilerindeki bu ilerlemelerle, robotik kollar artık değerli verileri ve içgörüleri tesis ve iş yönetim sistemlerine iletirken ortamlarını görebilir, analiz edebilir ve bunlara yanıt verebilir.Bu dönüşümden yararlanan alanlardan biri ekipman (robot dahil) bakımıdır.Robot, verileri uçta hesaplayabilir veya uzaktan izleme için bir sunucuya veya buluta iletebilir.Bu süreç, kestirimci bakımı mümkün kılar ve bu da makinenin çalışma süresini artırırken bakım maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur.

 

 

Endüstriyel Robotik Kolların Faydaları

İşletmeler, endüstriyel robotik kollardan çeşitli avantajlar elde edebilir:

  • Geliştirilmiş güvenlik.Robotik kollar, tehlikeli ortamlarda çalışarak ve insanlar için yüksek yaralanma riski taşıyan görevleri yerine getirerek çalışanların güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.
  • Geliştirilmiş verimlilik ve üretkenlik.Robotik kollar, haftanın yedi günü, günün 24 saati yorulmadan çalışabilir ve işletmelerin üretimi, teftişleri veya diğer görevleri sürekli olarak devam ettirerek çıktıyı artırmasına olanak tanır.
  • Geliştirilmiş hassasiyetDoğası gereği, robotik kollar, aşırı hassasiyet veya tutarlılık gerektiren görevler için insanlardan daha tutarlı ve doğru bir şekilde çalışır.
  • Daha fazla esneklik.İş öncelikleri değiştikçe, robotik kollar kolayca yeni faaliyetler için yeniden kullanılabilir veya farklı platformlara monte edilebilir.otonom mobil robotlar (AMR'ler), gerektiğinde sabit bir montaj hattı platformu veya duvar veya raf.

 

 

 

Endüstriyel Robot Kol Bileşenleri

Bir insan koluna benzedikleri için uygun bir şekilde adlandırılan robotik kollar, tipik olarak bir tabana monte edilir.

Kol, bir dereceye kadar hareket sağlayan eksen görevi gören birden fazla eklem içerir.Bir robot kolun sahip olduğu döner bağlantı sayısı ne kadar fazlaysa, o kadar fazla hareket özgürlüğüne sahip olur.Çoğu endüstriyel robotik kol, hareket için aynı sayıda dönme ekseni sağlayan dört ila altı eklem kullanır.

Döner mafsallara ek olarak, robotik kol bileşenleri arasında robot kontrolörü, bir kol sonu aracı, aktüatörler, sensörler, görüş sistemleri, güç sistemleri ve yazılım bileşenleri bulunur.

 

 

 

Aşağıdaki grafikte bir robotik kola daha yakından bakın:

 

 
 
 

 

Robotik Kol Uygulamaları

Endüstriyel robotik kolların en önemli avantajlarından biri, en güvenli veya en zorlu ortamlardaki en basit işlerden en karmaşık işlere kadar birden çok uygulamayı destekleme konusundaki çok yönlülüğüdür.Bu tür görevlerin otomatikleştirilmesi, yalnızca insan işçileri olası tehlikeli durumlardan uzaklaştırmakla kalmaz, aynı zamanda bu çalışanların müşterilerle iletişim kurmak gibi yüksek değerli görevleri üstlenmelerini sağlar.

Üreticilerin günümüzde robotik kolları kullandığı en yaygın yöntemlerden bazıları şunlardır:

paletleme

Malların veya ürünlerin paletlere yerleştirilmesi sürecini otomatikleştirmek için robotik kollar kullanılabilir.Süreci otomatikleştirerek, paletleme daha doğru, uygun maliyetli ve öngörülebilir hale gelir.Robotik kolların kullanımı, insan işçileri bedensel yaralanma riski taşıyan görevleri yerine getirmekten de kurtarır.

Malzeme taşıma

Malzeme elleçleme robotik kolları, mal ve malzemelerin uygun şekilde depolanmasını, kolay bulunmasını veya doğru bir şekilde taşınmasını sağlayarak güvenli ve verimli bir depo oluşturulmasına yardımcı olabilir.Bu süreçlerin otomatikleştirilmesi, ürünlerin müşterilere teslimini hızlandırmaya, iş yeri kazalarını önlemeye ve bir tesisin verimliliğini artırmaya yardımcı olabilir.

Kaynak

Kaynak, otomotiv üretimi gibi gelişmiş endüstriyel ortamlarda robotlar tarafından gerçekleştirilebilen bir iştir.Ürün kalitesi üzerindeki kritik etkisi göz önüne alındığında, kaynak, hat içi kalite denetimi için görüş ve yapay zeka güçlendirmeli gelişmiş robotlar için mükemmel bir adaydır.

Denetleme

Kalite denetiminin gerçekleştirilmesi genellikle üretim hattının sonunda tamamlanır ve bu da üretim kalitesi sorunlarının tespit edilmesini geciktirir.İşletmeler, robotları görüş ve yapay zeka sistemleriyle geliştirerek gerçek zamanlı denetimden faydalanarak israfı ve arıza sürelerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Seç ve Yerleştir

Al ve yerleştir robotları tipik olarak modern imalat ve lojistikte kullanılır.Ürünlerin üretim ve dağıtım hızını artırmak için bir nesneyi tanımlamak, kavramak ve bir konumdan diğerine -hızlı ve verimli bir şekilde- taşımak için gelişmiş yapay görme sistemleriyle donatıldılar.

 

 

Endüstriyel robotik kolların en önemli avantajlarından biri, en güvenli veya en zorlu ortamlardaki en basit işlerden en karmaşık işlere kadar birden çok uygulamayı destekleme konusundaki çok yönlülüğüdür.

 
 

 

Müşteri Hikayeleri

Çeşitli sektörlerdeki işletmeler, akıllı robot kol dağıtımları için Intel® teknolojilerini, çözümlerini ve ortaklarını kullanıyor.

Örneğin, araba üreticisiaudiIntel destekli robotik kollar, makine öğrenimi ve tahmine dayalı analitiği kullanarak fabrikalarındaki kaynak denetimlerini artırmak ve kritik kalite kontrol süreçlerini geliştirmek için Intel ve Nebbiolo Technologies ile ortaklık kurdu.1

Sağ El Robotlarıayrıca, yazılım güdümlü, donanım etkinleştirilmiş RightPick2 platformuyla otomatik depo yönetimini kökten değiştirmek için Intel ile birlikte çalıştı.Intel® RealSense™ kameralar tarafından yönlendirilen RightPick2, yüksek güvenilirlikle yüksek hızda binlerce SKU'yu seçip yerleştirerek herhangi bir öğeyi otomatik olarak işleyebilen uçtan uca bir çözüm sunmak için bilgisayarla görme teknolojisini kullanır.

 

 
 
 

 

Intel® Teknolojileri ile Endüstriyel Robotik Kollar Oluşturma

Intel, yerleşik AI çıkarım hızlandırma özelliğine sahip CPU'lardan ve GPU'lardan ücretsiz algoritmalara, ara katman yazılımlarına ve referans uygulamalarına kadar, endüstriyel robot kolları geliştirmek ve dağıtmak için ihtiyaç duyduğunuz donanıma, yazılıma ve çalışmaya hazır çözümlere sahiptir.

Nesnelerin İnterneti ve gömülü kullanımlar için Intel® işlemcilerotomatik işlem için gereken güçlü bilgi işlem yetenekleri sağlar.

Intel® RealSense™ ürünlerirobotik kollara çevrelerini algılama ve nesneleri anlama yeteneği verir.Güçlü bir derinlik kamerası yelpazesi, robotik kolların birden fazla ortamda ve değişen koşullarda çalışabilmesini sağlamak için gerekli olan derinlik haritalamasına olanak tanır.

VeOpenVINO™ araç setinin Intel® Dağıtımıgeliştiricilerin dahil edilen bir model iyileştiriciyi ve çalışma zamanı ve geliştirme araçlarını kullanarak kapsamlı yapay zeka çıkarımını optimize etmesine, ayarlamasına ve çalıştırmasına olanak tanır, daha sorunsuz bir geliştirme sürecini kolaylaştırır ve bir kez yaz, her yerde konuşlandır modeline olanak tanır.

 

 

 

Uç Nokta için Intel® Teknolojileri ve Çözümleri

Intel'in çözüm portföyü ve endüstri ekosistemi, uç çözümler tasarlamanıza ve dağıtmanıza yardımcı olabilir.

Intel® Uç Yazılım Merkeziuç için çözümlerinizi öğrenmek, geliştirmek ve test etmek için önceden doğrulanmış yazılımlar sunar.

Endüstri için Intel® Edge Insightsvideo ve zaman serisi veri alımı için önceden doğrulanmış, dağıtıma hazır bir yazılım referans tasarımı olarak gelir.AI analizini içerir ve yerel uygulamalara veya buluta yayınlayabilir.Ve Docker üzerine kurulduğundan, uygulamalar için değiştirmek ve özelleştirmek kolaydır.

Endüstriyel için Intel® Edge Kontrolleriendüstriyel kontroller için ücretsiz, yazılım tanımlı bir referans platformudur.Gerçek zamanlı, deterministik bilgi işlem ve işlevsel güvenlik ile standartlara dayalı endüstriyel bağlantıyı BT benzeri yönetimle birleştirir.

Bilgisayarla görme çözümleri için Intel® Vision Ürünleriuçta görüş dağıtmak için genel amaçlı CPU'lar ve amaca yönelik hızlandırıcılardan oluşan güçlü bir seçenek sunar.

Endüstri 4.0 için Intel® yapay görme çözümlerirobotik çözümler, endüstriyel otomasyon, kestirimci bakım, hata tespiti için otomatik görsel denetim ve daha fazlası için kritik öneme sahip yapay görme, akıllı üretim ve endüstriyel kontrol sistemlerini desteklemek üzere donanım, yazılım ve çalışmaya hazır çözümleri bir araya getirir.

 

 

 

Intel, Robotik Kolları Bir Sonraki Seviyeye Taşıyor

Tüm sektörlerdeki işletmeler, iş yeri güvenliğini artırırken yeni üretkenlik ve verimlilik seviyelerine ulaşma konusunda baskı hissediyor.Şirketler, Intel ile çalışarak robotik kollarını gelişmiş algılama teknolojileri, yapay zeka, makine ve bilgisayar görüşü ve uç ağ oluşturma ile yalnızca yeni üretkenlik ve performans gereksinimlerini karşılamakla kalmayıp aynı zamanda sürekli değişen bir dünyada onlara rekabet avantajı sağlamak için büyük ölçüde geliştirebilir.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Yaskawa Robot Kolu Tedarikçi. telif hakkı © 2023 robotsarms.com . Her hakkı saklıdır.